Chorzów: Jak ochotnicy wyręczają Ruch i miasto

źródło: Cicha6.com; autor: michał

Chorzów: Jak ochotnicy wyręczają Ruch i miasto Klub jest w poważnych kłopotach, samorządowcy szykują się do budowy nowego stadionu. Kibice... kibicom pozostało liczyć na siebie i tak też zrobił administrator profilu Cicha 6 na facebooku. Efekt jest piękny!

Reklama

Mieli walczyć o powrót do Ekstraklasy, przynajmniej niektórzy na to liczyli. Niestety „Niebiescy” są na szarym końcu tabeli i nic nie wskazuje, by mieli uratować skórę przed spadkiem na trzeci szczebel rozgrywek. Koszmarna sytuacja sportowo, trzeba przyznać. Infrastrukturalnie od lat nie lepiej, jak też wiadomo.

Nowy stadion wciąż tylko „ma być”, nawet jeśli w tym roku rzeczywiście są kolejne kroki zmierzające do jego budowy. W tych okolicznościach założyciel fanpejdżu Stadion dla Ruchu – Cicha6.com postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Za zgodą zarządzającego stadionem MORiS-u postanowił umilić najmłodszym kibicom pobyt na obecnym stadionie.

Rozciągający się na dwa podsektory sektor rodzinny otrzymał wreszcie znacznie przyjemniejszą oprawę, nawet jeśli wciąż jest skromnie. Dzięki pomocy uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie udało się ułożyć nową posadzkę u podstawy sektora i odmalować schody.

Na nowej posadzce leży już ułożona sztuczna trawa, którą ofiarował market budowlany. Jeszcze nie jest idealnie równa, ale ma się „uleżeć” w najbliższym czasie. Wreszcie najmłodsi kibice biegający pomiędzy ogrodzeniem a pierwszym rzędem będą mogli czuć się bezpiecznie i wygodnie.

Trudno wycenić dokładnie prace, ponieważ wiele osób dołożyło się do nich społecznie, dlatego wypada określić je jednym słowem: bezcenne. Bo choć skromnie, to od serca, a takie rzeczy cementują społeczność wokół klubu!

Myślicie, że dzieciaki zrobią "wooooow"?

Reklama