Rosja 2018: Jeszcze ćwiartka i skończą dach w Samarze

źródło: KP.ru

Rosja 2018: Jeszcze ćwiartka i skończą dach w Samarze Choć stadion miał być gotowy pod koniec 2017 roku, to prace potrwają do marca. Przy dachu jest do zrobienia jeszcze 26%, a i przy innych elementach jest sporo do wykonania.

Reklama

Główny wykonawca Samara Areny, firma PSO Kazań, poinformował o zaawansowaniu prac. Rozległa kopuła stadionu Mistrzostw Świata 2018 jest aktualnie gotowa w74%. Choć prawie całe przekrycie jest na swoim miejscu, to do ułożenia została choćby przezroczysta wewnętrzna część dachu.

Samara Arena© Sport In

Warto przy okazji wspomnieć, że pierwotnie prawie cały dach miał przepuszczać światło. Niestety, wskutek oszczędności wykonawca zdecydował się na pokrycie futurystycznego obiektu blachą. Traci na tym jego uroda, zwłaszcza po wewnętrznej stronie.

Tu zaczyna rysować się kontrast między blachą a krzesełkami, które coraz liczniej zapełniają gotowe już, gwieździste trybuny. Foteliki w barwach zielonej, białej i niebieskiej honorują lokalny klub, Krylję Sowietow. To jedna z najpopularniejszych drużyn Rosji niepochodząca z Moskwy.

Na ostatniej prostej są prace inżynieryjne wewnątrz stadionu. Kanalizacja i hydraulika są przygotowane w 90%, elektryka w 89%, a instalacja niskoprądowa w 72%. Trwa też podłączanie stadionu do docelowego, zewnętrznego źródła zasilania.

Samara Arena© Sport In

Samara Arena© Sport In

Reklama