Rzym: Roma w końcu może budować!

źródło: własne | MK; autor: michał

Rzym: Roma w końcu może budować! Wszystkie cztery najważniejsze organy wydały wczoraj pozytywną opinię, co oznacza, że AS Roma ma wreszcie zielone światło do budowy stadionu w Tor di Valle. Wreszcie wyniosą się na swoje...

Reklama

Władze miasta, aglomeracji, regionu Lazio oraz rząd Włoch już 24 listopada wydały pozytywne opinie dla nowego stadionu AS Romy w Tor di Valle. Dodatkowe regulacje były przedmiotem obrad w poniedziałek i wtorek, by wreszcie – we wtorkowy wieczór – zaowocować zgodą na budowę nowego stadionu! Oficjalne potwierdzenie tej decyzji przyszło dziś.

Stadio della Roma

Pod zapadnięciu decyzji właściciel klubu Jim Pallotta nie krył radości. – Jestem zachwycony, ponieważ wiem, co ta decyzja oznacza dla samego Rzymu, dla przyszłości naszego klubu oraz dla naszych kibiców, którym chcemy dać to, na co zasługują – mówił Pallotta.

Walka o nowy stadion na południu Rzymu trwa od 2012, gdy wytypowano właśnie teren w Tor di Valle. W marcu 2014 AS Roma oficjalnie pokazała koncepcję stworzoną przez Amerykanina Dana Meisa, rozpoczynając oficjalnie starania o budowę.

Stadio della Roma

Wtedy jeszcze mówiło się, że prace mogą ruszyć w 2015, potem 2016, a wreszcie 2017 roku, ale nic z tych planów nie wyszło. W lutym tego roku wreszcie udało się opracować wersję projektu, która satysfakcjonowała wszystkie zainteresowane strony.

W czerwcu rada miasta Rzymu wydała swoją zgodę, a kolejna – ostatnia już – runda obrad miała miejsce od września do końca listopada, uwzględniając wszystkie instytucje, w których kompetencjach mieścił się projekt przy Tor di Valle.

Stadio della Roma

Reklama