Stalowa Wola: Będą pieniądze na stadion „Stalówki”

źródło: własne | MK

Stalowa Wola: Będą pieniądze na stadion „Stalówki” Projekt budżetu na 2018 rok już jest, a w nim zaszczytne miano największej inwestycji przypada stworzeniu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Niestety, to jedna z przyczyn ogromnego deficytu w miejskich finansach.

Reklama

Nowa trybuna główna w Stalowej Woli już rośnie. Na placu budowy żurawie i pracownicy Budimeksu uwijają się jak mogą, by zdążyć w wymagającym terminie, wyznaczonym na październik 2018.

Stadion Stali Stalowa Wola

Jedno, o co Budimex nie musi się obawiać, to pieniądze od inwestora, czyli Urzędu Miasta w Stalowej Woli. W projekcie budżetu na 2018 rok największą inwestycją jest ukończenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. A że prezydent Lucjusz Nadbereżny ma bezpieczne wsparcie w radzie miasta, należy spodziewać się zatwierdzenia planów.

Wyliczone co do grosza wydatki na nową główną trybunę i boiska treningowe to aż 44 100 151,49 zł, co stanowi aż 10% miejskiego budżetu. I choć ta suma uwzględnia dofinansowanie od Ministerstwa Sportu i Turystyki, to w mieście nie brakuje krytyków, ponieważ projekt budżetu zakłada rekordowy deficyt, aż 71 mln zł.

Po zakończeniu inwestycji w 2018 roku stalowowolski stadion będzie mieścił ok. 3500 widzów. Ma również posiadać podgrzewaną murawę i pierwsze w historii sztuczne oświetlenie. Rozważane wcześniej trybuny za bramkami na razie nie będą realizowane.

Stadion Stali Stalowa Wola

Reklama