Anglia: Fani zebrali pieniądze na pierwszy sektor stojący

źródło: własne | MK

Anglia: Fani zebrali pieniądze na pierwszy sektor stojący Dzień przed terminem udało się! Kibice Shrewsbury Town mają już komplet funduszy na wymianę części krzesełek na miejsca stojące. Z pomocą przyszli miłośnicy futbolu z całej Anglii i nie tylko.

Reklama

Jeszcze wczoraj na koncie kampanii „Make Safe Standing Happen” było 88% niezbędnej sumy. Wtedy wkroczył do akcji bukmacher FansBet i dziś jest już 104%. Łącznie mówimy o kwocie ok. 65 tys. funtów (300 tys. zł), bo tyle potrzeba na wymianę części krzesełek (ok. 550) na New Meadow na miejsca stojące.

New Meadow

Kampanię rozpoczęli kibice zgromadzeni wokół Shrewsbury Town Supporters Parliament, ale warto dodać, że wspierali ją fani z całej Anglii i nie tylko. Wśród darczyńców jedne z największych wpłat odnotowano od stowarzyszeń kibiców Manchesteru United, Bristol City, Fulham, Tottenhamu, Chelsea, Arsenalu i wielu innych, w tym nieformalnych grup czy wydawnictw.

My też dołożyliśmy odrobinę do puli, bo jest o co grać. Cel to pierwszy w Anglii i Walii sektor stojący na szczeblu centralnym rozgrywek (STFC grają w League 1). Ma być podobny do tego na Celtic Park, ale do jego realizacji jeszcze trochę.

Na użycie krzesełek wmontowanych w barierki trzeba jeszcze otrzymać zgodę na szczeblu lokalnym, od samorządowej Safety Advisory Group (SAG). Na szczęście Shrewsbury Town dziś zapowiedzieli, że wystąpią o odpowiednią certyfikację do SAG.

Reklama