Kalifornia: Tak się konsultuje klimat przyszłego stadionu

źródło: własne | MK; autor: michał

Kalifornia: Tak się konsultuje klimat przyszłego stadionu Projekt uwzględnia część uwag kibiców, teraz Sacramento Republic zapraszają wszystkich, by zgłaszali propozycje, jak udekorować nowy dom. Ma być przytulny i klimatyczny.

Reklama

Sacramento Republic mają niezłą reputację związaną z publicznością. Choć to mało znany na świecie klub, to już grając na trzecim (a w obecnie drugim) szczeblu rozgrywek gromadzili ogromne tłumy, prawie 20 tys. na mecz. Są też znani z odpalania pirotechniki i opraw, a to wciąż jeszcze świeże zjawiska w USA.

Dziś czekają już na rozpoczęcie budowy nowego stadionu, który pomieści 25 tys. widzów i zaoferuje dopingującym kibicom dwa młyny, po jednym na każdą stronę boiska. Prace na terenie dawnej zajezdni kolejowej ruszą formalnie w maju 2018, a arena będzie gotowa w 2020.

Sacramento Republic Stadium

Zanim to nastąpi, klub zaprosił kibiców do proponowania, jak można podkręcić atmosferę stadionu. Odda w ich ręce główne, zachodnie przedpole stadionu, całą promenadę trzech trybun, a także północny plac. W projekcie „Citizen Architects” do 27 października kibice mogą przesyłać propozycje, co może pomóc w uczynieniu stadionu ciekawszym.

Sacramento Republic Stadium

Graffiti, instalacje artystyczne, strefy do spotkań, itd. – to wszystko jest możliwe, choć Republic dają wymóg wykonalności. Nie można więc przesadzać pod względem skali czy kosztu.

Efekty akcji jeszcze będziemy pewnie oceniać, ale sam pomysł i stworzenie platformy, na którą każdy może przesłać swój pomysł, to świetna droga do konsultowania elementów stadionu. Życzylibyśmy sobie, by inne kluby również szły tym tropem!

Reklama