Monachium: Właściciel Webasto chce postawić stadion TSV

źródło: TZ.de / sueddeutsche.de

Monachium: Właściciel Webasto chce postawić stadion TSV Po spadku do czwartej ligi pod wodzą obecnego inwestora, tym razem krajowy miliarder zamierza zainwestować w TSV 1860. Cel to nowa arena dla 40 tysięcy.

Reklama

Plany były ambitne, bo zbudowany od podstaw obiekt piłkarski dla 40-55 tysięcy musi budzić uznanie w przypadku zespołu drugoligowego. Jednak obietnice Hasana Ismaika z Jordanii nie spełniły się. Ba, Ismaik doprowadził TSV na skraj upadku i z drugiej ligi spuścił klub do czwartej.

Nic dziwnego, że „Lwy” już go nie chcą, nawet jeśli wciąż posiada 60% udziałów (ale 49% głosów podczas głosowań). Na szczęście nie ma już pytania, kto może go zastąpić. W tej roli widzi się miliarder Gerhard Mey, współwłaściciel marki Webasto.

W wywiadzie dla „Sueddeutsche Zeitung” zapowiedział nie tylko budowanie drużyny, ale też nowego stadionu. W jego odczuciu kibiców TSV 1860 stać na zapełnienie trybun w liczbie nawet 40 tysięcy. Oczywiście nie dziś, choć średnia w trzech pierwszych meczach czwartej ligi to imponujące 8333 osoby na każdym spotkaniu!

Grunwalder Stadion© Krzysztof / stadiony.net

Mey zapowiedział już, że odbędzie „męską rozmowę” z wciąż jeszcze aktualnym inwestorem z Jordanii i liczy, że dojdą do porozumienia w sprawie odsprzedaży akcji. W samym klubie na razie są ostrożni wobec tych obietnic.

Musimy najpierw zbudować stabilny zespół na poziomie ligi regionalnej. Wszystko inne będzie budowane na tym. Co do nowego stadionu, zapowiedziałem już podczas zgromadzenia ogólnego, że przyjdzie na to czas. Najpierw jednak wszystko musi mieć sens finansowy – stwierdził dyplomatycznie Markus Fauser, dyrektor zarządzający TSV.

Reklama