Katowice: SARP przeprowadzi konkurs na koncepcję stadionu

źródło: Katowice24.info

Katowice: SARP przeprowadzi konkurs na koncepcję stadionu Zgodnie z oczekiwaniami, to właśnie katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich przeprowadzi konkurs na stadion piłkarski w Katowicach.

Reklama

Takie były zapowiedzi i już wymogi rozpisanego w lipcu przetargu wskazywały, że to właśnie SARP będzie najlepszym kandydatem do przeprowadzenia konkursu architektonicznego na nowy katowicki stadion.

Tak też się stało, katowickie biuro SARP było jedynym oferentem w przetargu. Na razie nie oficjalnie, ponieważ umowa nie została podpisana. Nie ma jednak nikogo lepszego na horyzoncie i jeśli miasto nie chce stracić kolejnych miesięcy, trzeba propozycję SARP przyjąć. Według serwisu Katowice24.info umowa ma być podpisana w ciągu miesiąca.

stadion dla Katowic

Nie tylko trzeba przyjąć ofertę SARP, ale też warto. Stowarzyszenie wyceniło przeprowadzenie konkursu na 209 tys. zł, czyli znacznie taniej niż liczyło miasto (254 tys.), a efekty dotychczasowych konkursów stadionowych katowickiego SARP (dla Chorzowa i Sosnowca) są bardzo dobre jakościowo.

Jeśli potwierdzi się informacja o podpisaniu umowy za miesiąc, to konkurs zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty do kwietnia 2018. To później niż planował urząd miasta, który liczył na wyłonienie zwycięskiej koncepcji na przełomie 2017 i 2018 roku.

przyszły stadion w Katowicach

Przypomnijmy, że w Katowicach ma powstać nowy stadion dla 12 tys. widzów, który umożliwi rozbudowę do 15 tysięcy w przypadku wzrostu zapotrzebowania. Obok niego planowana jest hala z widownią dla 3 tys. osób. Cała inwestycja pochłonie ponad 100 mln zł.

Reklama