Liverpool: Najsłynniejsza trybuna rośnie tego lata

źródło: własne | MK; autor: michał

Liverpool: Najsłynniejsza trybuna rośnie tego lata Wiele trybun na świecie otrzymało przydomek the Kop, ale oryginał jest tylko jeden. I właśnie ten oryginał przed nowym sezonem jest powiększany. To tylko 470 krzesełek, ale za to... zawisną nad ulicą!

Reklama

W 2016 rozbudowali zachodnią trybunę do aż 20 tysięcy miejsc, mają też zgodę na nową trybunę północną. Teraz w Liverpoolu zajęli się więc kosmetyką na południowej i wschodniej części Anfield. A że ta południowa to bodaj najbardziej znana trybuna wśród istniejących stadionów świata, postanowiliśmy przyjrzeć się, co Liverpool z nią robi.

Plan jest prosty. Ponieważ trzeba oddać część fotelików na miejsca dla osób z niepełnosprawnościami, klub postanowił poszukać miejsca, by braki uzupełnić. Pisaliśmy już o planach rozbudowy The Kop, ale nie sądziliśmy, że prace będą dotyczyć najwyższych rzędów! Właśnie tu, po bokach trybuny, w czerwcu ruszyło dodawanie 9 rzędów.

Anfield

Łącznie dadzą 470 nowych miejsc siedzących. Jednocześnie zmienią wizualnie trybunę, która od czasu przebudowy w latach 90. miała charakterystyczną sylwetkę ze stopniowanym dachem. Co ciekawe, nowy południowy kraniec trybuny wyjdzie poza obręb terenu stadionu i zawiśnie nad głowami przechodniów idących obok Anfield.

Anfield

Stan prac można zobaczyć na poniższym filmie z 9 lipca, który w doskonałej jakości pokazuje, jak legendarny liverpoolski stadion dziś wygląda. Pokazuje też, jak do wschodniej trybuny jest dobudowywany 5-kondygnacyjny pawilon, który pomoże usprawnić ruch kibiców.

Reklama