Brazylia: Santos ma nowy plan budowy stadionu

źródło: własne | MK

Brazylia: Santos ma nowy plan budowy stadionu Słynny brazylijski klub zamierza postawić stadion wspólnie z lokalnym rywalem, Jabaquara AC. To już drugie podejście, ponieważ rok temu negocjowali z innym sąsiadem, Portuguesa Santista.

Reklama

Prezydent ośmiokrotnego mistrza Brazylii w mijającym tygodniu spotkał się z przedstawicielami klubu z drugiej strony wzgórza, Jabaquara AC.

Rządzący w Santosie Modesto Roma liczy, że wspólnie z „Jabuką” zdoła postawić zupełnie nowy, prywatny stadion piłkarski. Druga strona jest projektem zainteresowana, dlatego plan najpewniej doczeka się oficjalnej koncepcji, a potem projektu.

Santos stadium plan

Będzie to już drugie podejście Santosu do wyprowadzki z Estádio Urbano Caldeira (Vila Belmiro) w ciągu zaledwie roku. Latem 2016 „Alvinegro Praiano” zaproponowali, że zbudują wspólny stadion z innym sąsiadem, Portuguesa Santista. Stadion tego klubu leży zaledwie 300 metrów od Vila Belmiro, więc byłby idealną alternatywą w obliczu braku miejsca na przebudowę.

Tamten plan zaowocował widoczną powyżej wizualizacją areny dla 27,3 tys. widzów z 62 lożami. Dzięki dużej strefie komercyjnej stadion miałby nadrabiać zyskami stosunkowo niską w skali Brazylii pojemność. Niestety, Portuguesa Santista nie jest już zainteresowana wspólnym projektem.

Santos stadium plan

Reklama