Turyn: Juventus wreszcie sprzedał nazwę, od lipca Allianz Stadium

źródło: własne | MK

Turyn: Juventus wreszcie sprzedał nazwę, od lipca Allianz Stadium Po raz pierwszy nowy stadion Juventusu ma nazwę komercyjną, a Allianz po raz pierwszy nazwał dwa stadiony tak samo. Wszystko to za ok. 75 mln €.

Reklama

W czwartek Juventus potwierdził, że udało się osiągnąć porozumienie z grupą ubezpieczeniową Allianz, która z dniem 1 lipca oficjalnie będzie sponsorem nowego stadionu mistrza Włoch i finalisty Ligi Mistrzów. Do 30 czerwca 2023 włącznie budynek będzie nosił komercyjną nazwę Allianz Stadium.

Umowa potrwa więc 6 sezonów. Strony nie zdradziły, na jaką opiewa kwotę, jednak nieoficjalne źródła we Włoszech mówią o 75 mln € (314 mln zł). Niemałą kwotę zgarnie również zespół negocjacyjny Sportfive-Lagardere, który prowadził rozmowy. Przez 5 lat co roku na konta spółek ma wpływać po 3 mln €.

Juventus Stadium

Dla Juventusu podpisanie umowy z tak silnym sponsorem to zwieńczenie trwających kilka lat poszukiwań. Jeszcze przed otwarciem Juventus Stadium latem 2011 zaczęły się rozmowy w sprawie zmiany nazwy na komercyjną, jednak długo nie udawało się znaleźć porozumienia satysfakcjonującego obie strony.

Stadion Juve dołącza do rosnącej z roku na rok „stajni” marki Allianz, w której znajdują się już Allianz Arena (Monachium), Allianz Park (Londyn), Allianz Parque (Sao Paulo), Allianz Riviera (Nicea), Allianz Stadion (Wiedeń), Allianz Stadium (Sydney).

Reklama