Madryt: Fortuna na dojazdy do Wanda Metropolitano

źródło: Marca.com

Madryt: Fortuna na dojazdy do Wanda Metropolitano W sumie ok. 273 milionów złotych pochłonie podpięcie nowego stadionu Atletico do miejskiej sieci dróg. Większość ma wydać samo Atletico – relacjonuje Marca.com.

Reklama

Ministerstwo Prac Publicznych opublikowało ramowy projekt reorganizacji i poprawy dojazdu do Estadio Wanda Metropolitano. Dokumentacja jest tak szczegółowa, że określa nawet szerokość linii malowanych na asfalcie i ich koszt.

Najważniejsze jednak, że określa pełny budżet, jaki będzie potrzebny na skomunikowanie stadionu z autostradową obwodnicą M-40. Z dokładnością do jednego centa budżet ma wynieść 35 329 693,07 €, czyli 148,5 mln zł.

Teraz trzeba ustalić, kto i za co dokładnie zapłaci. Część prac sfinansuje ministerstwo, część gmina Madryt. Resztę będzie musiało wyłożyć Atletico. W tym momencie warto dodać, że klub niezależnie od tych kosztów zobowiązał się przeznaczyć 30 mln € (126 mln zł) na urbanizację terenów wokół Wanda Metropolitano.

Nowy stadion Atletico powstaje na wschodzie Madrytu od 2011 roku i ma być gotowy – po wielu opóźnieniach – jesienią tego roku.

Wanda Metropolitano© Atlético de Madrid

Wanda Metropolitano© Atlético de Madrid

Reklama