Katowice: Doraźne poprawki na Bukowej w cieniu nowego stadionu

źródło: infoKatowice.pl / własne

Katowice: Doraźne poprawki na Bukowej w cieniu nowego stadionu W tym roku na remonty starego stadionu trafi w sumie prawie 100 tys. złotych, tymczasem wciąż czekamy na to, co stale się opóźnia: nowy stadion.

Reklama

Urząd Miasta w Katowicach chce przeznaczyć dodatkowe 33 tysiące złotych na modernizację stadionu przy Bukowej. Środki mają pokryć koszt instalacji 500 krzesełek w miejscu uszkodzonych. To drugi doraźny wydatek w tym roku, wcześniej miasto wydało 60 tys. zł na remont pomieszczeń i piłkochwytu.

Oczywiście wydatki poniżej 100 tys. zł to kosmetyka, która pozwoli stadionowi funkcjonować w najbliższym czasie. GKS ma zostać przy Bukowej co najmniej do 2021 roku, dlatego trudno kwestionować zasadność takiego działania. Wymieniona na początku kwota 33 tys. zł nie jest jeszcze zatwierdzona przez radnych, ale najpewniej dostanie zielone światło.

Stadion GKS-u Katowice© Bartłomiej Kopczyński

To nie doraźne wydatki są jednak zmartwieniem, a brak postępów w przygotowaniach do budowy nowego stadionu. Według wielokrotnych zapewnień magistratu wszystko ma być przygotowane do końca lipca, by można było w sierpniu ruszyć z konkursem na koncepcję nowego stadionu.

Sprawdziliśmy jednak, jak urzędnikom idzie realizacja obietnic z początku kwietnia. Okazuje się, że do dziś magistrat nie rozpisał nawet przetargu na program funkcjonalno-użytkowy, bez którego konkurs na wizję stadionu nie ruszy. Mamy koniec maja, zostają dwa miesiące na przetarg i realizację programu, a to bardzo niewiele czasu...

Reklama