Chojnice: Są pieniądze na dalszą modernizację Chojniczanki

źródło: Pomorska.pl

Chojnice: Są pieniądze na dalszą modernizację Chojniczanki W tym roku podgrzewana murawa, dodatkowe zadaszenie trybun i lepsze zaplecze dla mediów – na to wszystko Chojnice przeznaczą 3 miliony. Tylko czy Chojniczanka awansuje?

Reklama

Na 6 kolejek przed końcem sezonu Chojniczanka jest na trzecim miejscu w tabeli, ale z taką samą liczbą punktów, jak drugie Zagłębie Sosnowiec. Pomorskie miasto już teraz musiało jednak zdecydować o modernizacji stadionu, ponieważ klub był zobowiązany do wczoraj przedłożyć dokumenty licencyjne w razie ewentualnego awansu.

Dlatego podczas ostatniej sesji, w minionym tygodniu, radni przegłosowali przekazanie 3 milionów złotych na poprawienie standardu stadionu. Chodzi o poszerzenie zadaszenia widowni, przygotowanie lepszego sektora prasowego, ale przede wszystkim podgrzewane boisko.

Decyzja o przekazaniu środków nie była jednomyślna, ale wszystko wskazuje na to, że stadion będzie gotowy na ewentualny awans. Pozostaje kwestia przetargu/-ów i wykonania zmian.

To już druga tura modernizacji na miejskim stadionie w Chojnicach. W 2015 na obiekt dojechały pierwsze w historii maszty oświetleniowe, które są wymagane już w I Lidze.

Stadion Miejski w Chojnicach© Adam Szyszka

Reklama