Anglia: „Mewy” modernizują stadion na Premier League

źródło: Seagulls.co.uk; autor: michał

Anglia: „Mewy” modernizują stadion na Premier League Wypracowali na historyczny awans, teraz czekają ich spore wydatki. Przed powrotem do Premier League Brighton & Hove Albion wydadzą 5 mln funtów na przebudowę stadionu.

Reklama

10 lat temu bronili się przed awansem do czwartej ligi. Teraz Brighton & Hove Albion zagrają w Premier League. Dla klubu z kurortu na południu Anglii to powrót na najwyższy poziom rozgrywek po ponad 30 latach, a pierwszy awans do Premier League w obecnym formacie.

I choć American Express Community Stadium ma dopiero 6 lat, przejdzie spore zmiany w przerwie letniej. W sumie wartość inwestycji planowanych przez Albion szacowana jest na 5 mln funtów, czyli ok. 25 mln zł.

American Express Community Stadium© University of Sussex

Za tę sumę powstanie przede wszystkim nowe oświetlenie meczowe. Dotychczasowy system zostanie wymieniony na LED, by sprostać transmisjom HD, a przy okazji obniżyć koszty energii elektrycznej.

Zdecydowanie najwięcej udogodnień czeka dziennikarzy, ponieważ zaplanowano dodatkowe podesty, nowe studio telewizyjne w południowo-wschodnim narożniku, nowe przestrzenie do prowadzenia wywiadów pomeczowych, a dotychczasowy sektor prasowy i sala konferencyjna przejdą poprawki.

American Express Community Stadium© Stuart Noel Fuller

W południowej trybunie powstanie też zupełnie nowa restauracja, a dotychczasowe loże mają podnieść swój standard – zwłaszcza te dla znajomych i rodzin piłkarzy, w nagrodę za awans.

Co ciekawe, to już druga istotna modernizacja na stadionie od jego otwarcia w 2011 roku. W latach 2012-13 obiekt powiększono do ponad 30 tysięcy miejsc i choć jest jeszcze trochę miejsca na dodatkowe sektory, to nie ma planu jego zagospodarowania w najbliższych miesiącach.

Reklama