Wrocław: Olimpijski przywitał się z wrocławianami

źródło: Wroclaw.pl / theworldgames2017.com

Wrocław: Olimpijski przywitał się z wrocławianami Zawody dla najmłodszych, pokazy żużla, futbolu amerykańskiego, lacrosse i innych sportów rozpoczęły ponowne użytkowanie wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego.

Reklama

W sobotę mieszkańcy Wrocławia mogli ponownie wejść na Stadion Olimpijski, pierwszy raz od trwającej prawie dwa lata przebudowy. Bezpłatna impreza zgromadziła kilka tysięcy widzów pomimo nienajlepszej pogody.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:30. Podopieczni wrocławskich przedszkoli próbowali swoich sił w takich konkurencjach jak przeciąganie liny, ultimate frisbee i bowling. Unihokej i sumo to dyscypliny, w których mierzą się gimnazjaliści. Z kolei uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sprawdzili się w korfballu i na ergometrze wioślarskim. Na stadionie słychać było gorący doping rodziców, którzy zagrzewali swoje pociechy.

Były również pokazy zawodowców z Panthers Wrocław (futbol amerykański) oraz Kosynierów (lacrosse), ale przede wszystkim żużlowców Sparty. Ponieważ w piątek padało, organizatorzy zrezygnowali z organizacji pokazowego wyścigu. Zamiast tego zawodnicy wyjeżdżali na tor pojedynczo, ale i tak dali niezły pokaz widzom:

Kolejne imprezy zaplanowano na 22 i 30 kwietnia. Na rozgrzewkę futbol amerykański – Panthers Wrocław zagrają przeciwko Swarco Raiders Tirol 22 kwietnia. Impreza będzie połączona ze zjazdem food trucków i inauguracją sezonu motocyklowego.

Żużlowcy Sparty wrócą na Olimpijski 30 kwietnia, kiedy podejmą KS Get Well Toruń. Kulminacja nastąpi oczywiście latem. 20-30 lipca Stadion Olimpijski stanie się główną areną zmagań podczas World Games 2017. W trakcie turnieju stadion będzie areną żużlowego turnieju par i meczów futbolu amerykańskiego.

Reklama