Szczecin: Kibice dołożyli Pogoni jedną trzecią na projekt

źródło: własne | MK

Szczecin: Kibice dołożyli Pogoni jedną trzecią na projekt Pogoń Szczecin przeprowadziła jedną z największych polskich akcji crowdfundingowych. Do celu zabrakło bardzo wiele, ale i tak wsparcie bardzo pomoże sfinansować projekt czwartej trybuny.

Reklama

W nocy z czwartku na piątek oficjalnie zakończyła się akcja „W Pogoni za stadionem”. Pogoń Szczecin prosiła w niej kibiców o pomoc w sfinansowaniu zmian w dokumentacji nowego stadionu. Chodzi o doprojektowanie czwartej trybuny.

To prace warte ok. 1 mln zł i tyle też Pogoń zobowiązała się dopłacić w ramach porozumienia z urzędem miasta. Taki był też cel projektu crowdfundingowego. Gdyby został osiągnięty, byłaby to największa akcja tego rodzaju w polskiej piłce.

Stadion Pogoni

Nie został, fani zobowiązali się wpłacić „tylko” 339,6 tys. zł. To wciąż jedna z najwyższych sum uzbieranych przez polskich kibiców i ułatwi klubowi wywiązanie się z zobowiązania wobec miasta. W sumie pieniądze zobowiązało się wpłacić 2284 kibiców, którzy w zamian otrzymają od Pogoni rozmaite pamiątki jako podziękowanie.

Dokładny bilans akcji ma zostać przekazany w najbliższych dniach, jednak prezes Jarosław Mroczek już podziękował wszystkim za udział w specjalnym liście do kibiców.

„Udział w akcji to jednak nie tylko wykupienie nagrody. Wiem, że w ten sposób przekazujecie Klubowi również swoje zaufanie i pozytywne emocje. Liczę, że ten ładunek będziemy w stanie przenieść na drużynę, by pomóc jej już od jutra wrócić na zwycięskie tory” - napisał prezes Mroczek.

Reklama