Londyn: Teren pod stadion Brentford prawie oczyszczony

źródło: BrentfordCommunityStadium.com

Londyn: Teren pod stadion Brentford prawie oczyszczony Już od miesiąca trwa usuwanie starych zabudowań z działki przy Lionel Road w Brentford, na zachodzie Londynu. Aktualnie likwidowana jest zabytkowa stajnia, co wcale nie jest łatwe.

Reklama

Dokładnie miesiąc temu zaczęły się oficjalnie prace przygotowawcze przy Lionel Road. Na nietypowej, trójkątnej działce trwa usuwanie starej zabudowy. To głównie tereny przemysłowe, jednak przy południowej krawędzi przyszłego stadionu stał zabytkowy budynek stajni z 1870 roku. On okazał się najbardziej problematyczny.

Na mocy porozumienia z gminą Hounslow Brentford FC zobowiązali się rozebrać stajnię w taki sposób, by uratować możliwie wiele historycznych cegieł z jej ścian. W ostatnich dniach doszła do tego prośba o nieuszkodzenie futryn okiennych oraz bloku do przenoszenia towarów. To oznacza, że trzeba obchodzić się z ruiną bardzo delikatnie.

Na pozostałych częściach działki jest znacznie łatwiej i klub zapewnił, że wszystko idzie zgodnie z planem. Właściwa budowa stadionu powinna ruszyć wkrótce, by trybuny dla 20 tysięcy widzów były gotowe do 2019 roku.

Lionel Road

Lionel Road

Reklama