Wrocław: Olimpijski już (prawie) oddany

źródło: Wroclaw.pl; autor: michał

Wrocław: Olimpijski już (prawie) oddany Według oficjalnych informacji zostały tylko dwa tygodnie do przekazania Stadionu Olimpijskiego władzom Wrocławia. Główna trybuna została dopuszczona do użytkowania, a lampy działają. Zobacz!

Reklama

Wczoraj Stadion Olimpijski we Wrocławiu otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Jeszcze nie w całości, na razie zgodą jest objęta jego najważniejsza część – zachodnia zadaszona trybuna główna. Cały obiekt ma zostać przekazany miejskim władzom dopiero za ok. 2 tygodnie. Do tego czasu ma zostać doposażony i wykończony w ostatnich strefach.

Po zakończeniu budowy stadion trafi pod władanie Młodzieżowego Centrum Sportu. Długoterminowymi gospodarzami będą Sparta Wrocław (żużel) oraz Wrocław Panthers (futbol amerykański). W tym roku jednak kluczowe będą igrzyska World Games (20-30 lipca), dla których Olimpijski będzie główną areną.

Wiemy już, że w pełni sprawne jest oświetlenie, które przeszło testy w czwartek. Choć maszty oświetleniowe straciły ponad połowę dawnej wysokości (aż 80m), to zyskały na natężeniu światła. Kiedyś oferowały 1400 lux, dziś umożliwiają transmisję w HD dzięki natężeniu ok. 2000 lux.

Stadion Olimpijski© Janusz Krzeszowski, UM Wrocław

Stadion Olimpijski© Janusz Krzeszowski, UM Wrocław

Reklama