Stadion Roku 2016: Powód 24 – Steigerwaldstadion

źródło: własne | MK

Stadion Roku 2016: Powód 24 – Steigerwaldstadion Dzięki przebudowie z ostatnich lat to dziś najlepszy stadion Turyngii, ale też jedno z największych centrów kongresowych/wystawienniczych w okolicy. Poznajcie bliżej Steigerwaldstadion!

Reklama

W 2016 środkowe Niemcy otrzymały jeden prawie zupełnie nowy stadion. „Prawie” robi oczywiście różnicę, ale nie tak wielką, jak mogłoby się wydawać. Steigerwaldstadion zachował co prawda maszty oświetleniowe i ciekawą główną trybunę, ale lwia część jego infrastruktury powstała od podstaw. Czy to interesujące połączenie wystarczy, by skłonić Was do zagłosowania?

Steigerwaldstadion© Steigerwaldstadion Erfurt

Przebudowy w Niemczech mają to do siebie, że stadiony lekkoatletyczne zamienia się najczęściej na typowo piłkarskie. A w Erfurcie, choć były takie plany, zdecydowano o zachowaniu bieżni.

Dzięki temu powstał tu jeden z najlepszych stadionów wielofunkcyjnych w Niemczech, choć nie największy. Trudno jednak spodziewać się mocarstwowych planów, gdy Rot-Weiss są średniakiem w trzeciej lidze i 18 tysięcy zdecydowanie wystarcza.

Steigerwaldstadion© HPP Architekten

Warto dodać, że stadion, choć z bieżnią, ma trybuny przysunięte możliwie blisko do areny lekkoatletycznej, do tego strome. Dzięki temu oferuje przyzwoite warunki oglądania piłki nożnej, jednocześnie oferując nieporównanie lepszy standard niż stare nasypy sprzed lat.

Ponieważ zachodnia trybuna pozostała bez zmian, strefę hospitality miasto zdecydowało się stworzyć na wschodzie. Tu pomieszczenia mają podwójne zastosowanie, ponieważ do trybuny dobudowano wielkie centrum kongresowo-ekspozycyjne, zdolne przyjąć nawet 2 tysiące osób podczas imprez pozasportowych.

Steigerwaldstadion

Reklama