Stadion Roku 2016: 3. Miejsce Publiczności – Estadio Campeón del Siglo

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2016: 3. Miejsce Publiczności – Estadio Campeón del Siglo Jak ci Urugwajczycy to zrobili? Na pewno wiemy tyle, że nie bez powodu Peñarol słynie z wiernych kibiców, a nowy stadion spełnił ich wieloletnie marzenia!

Reklama

Trzecie miejsce w Głosowaniu Publicznym siódmej edycji Stadionu Roku zajmuje Estadio Campeón del Siglo, czyli nowy stadion urugwajskiego Peñarol. Zdobył 73 716 punktów, a w swoim głosowaniu uwzględniło go aż 18 075 osób. Nie ma wątpliwości, że w tej grupie dominują kibice z Urugwaju.

Glosowanie Konkurs Stadion Roku 2016

To nie pierwszy raz, gdy mobilizacja kibiców danego klubu pozwala ich stadionowi zajść daleko. Chylimy czoła przed fanami Aurinegros, ponieważ sami zachęcali się nawzajem, by oddawać głosy. Ich klub – w odróżnieniu od np. West Hamu czy Olympique Lyon – nie informował o nominacji do miana Stadionu Roku, a mimo to mamy odnotowanych aż 7030 głosów z Urugwaju.

Mało tego, prawie wszystkie z tych głosów spłynęły w ciągu dwóch dni: pierwszego i ostatniego! Dzięki mobilizacji w nocy z piątku na sobotę najnowszy urugwajski stadion wspiął się z 10. na 3. miejsce w głosowaniu.

Żeby oddać jednak sprawiedliwość samemu 40-tysięcznikowi na przedmieściach Montevideo: nie jest bynajmniej tak, że tylko mieszkańcy Urugwaju na niego głosowali. Z tego kraju zarejestrowaliśmy wspomniane już 7 tys. głosów, podczas gdy w swojej pierwszej piątce ten obiekt ujęło aż 18 075 osób! Oczywiście system nie przyporządkowuje głosujących geograficznie idealnie, ale wszystko wskazuje na to, że gorący klimat urugwajskich „hinchas” przypadł do gustu również głosującym z innych krajów.

Reklama