Łódź: Widzew rozbija bank i może grać!

źródło: własne | MK

Łódź: Widzew rozbija bank i może grać! Co mecz przy 15-16 tysiącach? To nie udaje się prawie żadnemu klubowi w Polsce, ale dla Widzewa taka może być 4-ligowa codzienność. Policja wydała zgodę i można na każde spotkanie wpuszczać komplet!

Reklama

Karnetowy sen Widzewa Łódź trwa. Dziś na liczniku jest już ponad 14 550 karnetów sprzedanych na rundę wiosenną III Ligi (czyli czwartej). Żaden klub w Polsce nie ma tylu kibiców deklarujących przychodzenie na każde spotkanie, a już tym bardziej w rzeczywistości czwartego szczebla rozgrywek.

Jednak efekt nowego stadionu + walka o odbudowę silnego Widzewa robią swoje i kibice z czerwonej części Łodzi już prawie wyczerpali limit dostępnych karnetów. Na nowym 18-tysięczniku przy Piłsudskiego ta liczba wyniesie 15 100. Resztę krzesełek trzeba zostawić dla kibiców przyjezdnych oraz dla choćby paru tysięcy osób, które będą mogły uczestniczyć tylko w pojedynczych meczach.

Najważniejsza wiadomość czwartku przyszła jednak nie od działaczy Widzewa, lecz od łódzkiej policji. Po czwartkowej wizytacji nowego stadionu funkcjonariusze nie zamierzają już wstrzymywać organizacji imprez masowych. Ich zastrzeżenia zostały dostrzeżone i wprowadzono w życie niezbędne zmiany!

Tym samym 18 marca na Stadionie Miejskim przy Piłsudskiego na pewno pojawi się komplet publiczności. Poza 15 tysiącami posiadaczy karnetów (a osiągnięcie progu 15,1 tys. to bardziej kwestia godzin niż dni) na inaugurację zamierzają licznie przyjechać fani Ruchu Chorzów, więc nieoczekiwanie trybuny okazały się stanowczo za małe, nawet jeśli tylko na inaugurację…

Stadion Widzewa© J. Kowalski, WidzewLodz.pl

Stadion Widzewa© J. Kowalski, WidzewLodz.pl

Reklama