Austria: Stadion imienia pluszowych misiów

źródło: własne | MK

Austria: Stadion imienia pluszowych misiów Dokładnie nowa nazwa brzmi Teddybären- und Plüsch-Stadion, czyli Stadion Misiów i Pluszu. Tak się właśnie kończy organizacja loterii na nazwę stadionu…

Reklama

Choć niełatwo w to uwierzyć, ta historia jest prawdziwa. Od minionego weekendu stadion drugoligowego SC Wiener Neustadt nosi oficjalnie nazwę Teddybären- und Plüsch-Stadion, czyli Stadion Misiów i Pluszu.

Dlaczego? – Jest już dużo Allianz, Generali czy Merkur Aren, a nasza nazwa bez wątpienia jest wyjątkowa – powiedziała CEO, Katja Putzenlechner. Nazwa co prawda jest wyjątkowa, ale nie będzie obowiązywała długo. Pozostanie w mocy do końca tego sezonu, po czym nastąpi powrót do Stadion Wiener Neustadt lub pojawi się nowy sponsor.

Do powstania „pluszowej” nazwy doszło w niezwykły sposób. Niemiecki producent pluszaków wykupił w klubie pakiet sponsorski wart 500 €, a w zamian wziął udział w loterii. Wśród partnerów klubu wyłoniono losowo tego, kto zostanie patronem stadionu.

Efekt oceńcie sami! Przed oceną warto jednak wziąć pod uwagę, że sama nazwa może i jest warta tylko 500 €, za to klub właśnie otrzymuje zainteresowanie mediów piłkarskich w całej Europie dzięki tej niecodziennej promocji. To wcale nie najgorszy układ...

Wiener Neustadt Stadion

Reklama