Świętochłowice: Czas zaczynać prace na Skałce

źródło: Swiony.pl

Świętochłowice: Czas zaczynać prace na Skałce Przetargu jeszcze nie ma, ale w tym roku żużlowy stadion w Świętochłowicach już musi zacząć się zmieniać. Pieniądze na pierwsze prace są. Co obejmą wydatki?

Reklama

Przebudowa stadionu żużlowego im. Pawła Waloszka była zapowiadana już kilka razy. Nie udało się znaleźć partnera prywatnego, nie udało się też na razie otrzymać wsparcia zewnętrznego dla projektu. W 2016 roku miasto oszacowało, że gruntowny remont pochłonie ok. 15 mln zł, ale będzie prowadzony etapami. Na 2017 przewidziano 2 miliony.

Do końca roku miał powstać projekt, ale wiemy już, że tego terminu dotrzymać się nie udało. Dokumentacja jeszcze powstaje, choć – jak zapewnia w wywiadzie dla Swiony.pl dyrektor OSiR Skałka Tomasz Sikorski – jest na ukończeniu.

Stadion OSiR Skałka© Adam Szyszka

Modernizacja ma zostać podzielona na kilka etapów z których pierwszy obejmie prace remontowe budynku administracyjnego, usunięcie starych i montaż części nowych siedzisk na stadionie, przebudowę obszaru obecnego parku maszyn jak również rozbudowę infrastruktury sanitarnej wraz z postawieniem nowych punktów kasowych – wylicza Sikorski.

Remont budynku administracyjnego to przede wszystkim wymiana instalacji wod-kan, elektrycznej i grzewczej, nowe stanowiska komentatorskie czy nagłośnienie. – Część pomieszczeń zmieni swoje przeznaczenie czyniąc przy tym budynek bardziej przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Modyfikacji ulegnie przestrzeń trybuny głównej, co poprawi widoczność całego toru. W obrębie stadionu powstanie zintegrowane stanowisko dowodzenia – mówi dyrektor OSiR Skałka.

Reklama