Stuttgart: Ruszają przygotowania do wymiany dachu Mercedes-Benz Areny

źródło: Mercedes-Benz-Arena-Stuttgart.de; autor: michał

Stuttgart: Ruszają przygotowania do wymiany dachu Mercedes-Benz Areny Zaraz po ostatnim meczu tego sezonu zacznie się wymiana dachu nad stadionem VfB Stuttgart. Mercedes-Benz Arena ma być znów gotowa na przyjęcie widzów już w sierpniu.

Reklama

Mercedes-Benz Arena przejdzie istotną operację w przerwie między sezonami. Po meczu z Würzburger Kickers 21 maja rozpocznie się wymiana poszycia dachu. Przy okazji stalowa konstrukcja dachu przejdzie remont i zostanie pokryta nową powłoką antykorozyjną.

Harmonogram jest bardzo napięty, ponieważ trzeba przygotować stadion do powrotu rozgrywek w sierpniu. Dlatego pierwsze przygotowania już ruszyły. Operacja jest wyceniana na ok. 30 mln € i będzie bardzo wymagająca, ponieważ dach wisi na wysokości ponad 20 metrów.

Inne wyzwanie to fakt, że… to pierwsza operacja tego rodzaju. Kiedy dach nad Mercedes-Benz Areną powstawał w 1993 roku, był debiutem firmy inżynieryjnej SBP na rynku stadionów.

Dziś są potentatami i mają na koncie choćby PGE Narodowy w Warszawie, ale stadion w Stuttgarcie był ich pierwszym dzieckiem, więc jako pierwszy musi przejść wymianę poszycia. Żywotność membrany jest szacowana na 25 lat, więc trzeba ją wymienić przed 2018 rokiem.

Mercedes-Benz StadiumFot: Mercedes-Benz Arena

Reklama