Przemyśl: Zbierają pieniądze na stadion Polonii

źródło: własne | MK

Przemyśl: Zbierają pieniądze na stadion Polonii Gruntowna modernizacja stadionu przemyskiej Polonii będzie kosztowała co najmniej pół miliona. Uda się osiągnąć jedną piątą tej sumy w publicznej zbiórce? Czas to sprawdzić!

Reklama

Polonia Przemyśl to klub o długiej, prawie 110-letniej historii. To też klub o starym, wymagającym pilnych zmian stadionie. A ponieważ należy on do klubu, nie można mówić o zrzuceniu ciężaru modernizacji w pełni na podatników.

Dlatego, zgodnie z planem przedstawionym w grudniu, wystartowała publiczna zbiórka środków na inwestycję w stadion. Cel to jedna piąta całkowitego budżetu (100 z 500 tys. zł). Biorąc pod uwagę, że Polonia balansuje między III i IV Ligą (a więc 4. i 5. szczeblem rozgrywek), osiągnięcie tak ogromnej sumy byłoby nie lada wyczynem.

Ale próbować trzeba i pierwsze efekty już są. Licznik zbiórki #GramyRAZEMoStadion już idzie z 1% w kierunku 2% oczekiwanej sumy, na koncie zbiórki jest w chwili pisania tego tekstu 1590 zł.

Modernizacja stadionu ma zacząć się w tym roku. Planowane przez Polonię zmiany to poprawa boiska i nowe elementy jego wyposażenia (w tym piłko chwyty i oświetlenie treningowe), ale przede wszystkim odświeżenie trybuny, montaż krzesełek i zadaszenia.

Stadion Polonii PrzemyślWiz: Polonia Przemyśl

Stadion Polonii PrzemyślWiz: Polonia Przemyśl

Reklama