Niemcy: 120-letni klub doczeka nowego stadionu?

źródło: NWZonline.de

Niemcy: 120-letni klub doczeka nowego stadionu? Czwartoligowcy z Oldenburga czekają od wielu lat na zmiany stadionowe. I może doczekają, ponieważ miasto właśnie zleciło studium wykonalności dla takiej inwestycji.

Reklama

VfB Oldenburg w tym roku będzie obchodzić 120-lecie powstania. Rocznica przypada w niekoniecznie najlepszym okresie, ponieważ zespół gra w czwartej lidze i nie ma realnych szans na awans przed październikowymi obchodami. Jest jednak szansa na inne dobre wieści w tym roku.

Burmistrz Oldenburga Jörg Krogmann zapowiedział, że miasto chce zbudować nowy stadion w miejscu starego Marschwegstadionu. Ma mieścić 10 tys. osób w wyjściowym układzie i uwzględniać możliwość rozbudowy do 15 tysięcy w przyszłości. Warunek to zachowanie bieżni oraz istniejącej głównej trybuny.

Samorząd zlecił już wykonanie studium dla takiej inwestycji. Znacznie trudniej będzie znaleźć środki na jej przeprowadzenie. Ponieważ modernizacja starego obiektu miałaby kosztować 8-9 mln €, tyle miasto z własnego budżetu może wydać. Kolejne 8-9 mln można uzyskać poprzez sprzedaż części działek przy obiekcie.

Miasto zapewnia, że nie będzie budować stadionu kosztem placówek edukacyjnych oraz innych pilnych wydatków publicznych.

Marschwegstadion

Reklama