Moskwa: Prace i odbiory trwają przy -30

źródło: Stroi.Mos.ru

Moskwa: Prace i odbiory trwają przy -30 Jest zapewnienie, że do marca uda się otworzyć Łużniki. Pomimo drastycznie niskich temperatur na stadionie jest regularnie ok. 2 tys. pracowników.

Reklama

Fala arktycznych mrozów już opuszcza Moskwę, ale w ostatnich dniach temperatura spadała okresowo do -30 stopni. Czy przerywano prace na Łużnikach? Nie, montaż krzesełek oraz systemów inżynieryjnych postępuje zgodnie z planem.

Na trybunach jest już większość zwykłych siedzisk, montaż tych biznesowych jeszcze przed nami. W sumie w lutym pojawi się komplet 81 tysięcy w odcieniach beżu, bordo i brązu.

Luzhniki© Anton fritz Mastrenkov

Co nie mniej istotne, zastępca mera Moskwy Marat Husnulin potwierdził rozpoczęcie pierwszych odbiorów. Zapewnił też po ostatniej wizytacji, że mrozy nie zaszkodziły hybrydowej nawierzchni boiska. Jest ona regularnie podgrzewana i pomimo bardzo niskich temperatur system działa wydajnie.

Wszystkie te argumenty pozwalają liczyć, że oddanie obiektu rzeczywiście odbędzie się w marcu. Ten termin podał jako aktualny Husnulin, choć daty pierwszego meczu jeszcze nie znamy.

Reklama