Chojnice: Awans oznacza konieczność wydatków na Chojniczankę

źródło: Pomorska.pl

Chojnice: Awans oznacza konieczność wydatków na Chojniczankę Na przerwę zimową piłkarze Chojniczanki zeszli na pierwszym miejscu I Ligi. Choć awans to jeszcze nic pewnego, w mieście już szykują się na dodatkowe wydatki – podaje Pomorska.pl.

Reklama

To aktualnie największy dylemat finansowy w Chojnicach. Budżet na 2017 uchwalony, a mogą być konieczne nieplanowane dotąd wydatki na stadion, a skądś pieniądze trzeba będzie wziąć. To za sprawą wyjątkowo dobrej postawy piłkarzy Chojniczanki, którzy na wiosnę powrócą jako lider tabeli I Ligi, wyprzedzając o punkt GKS Katowice i o trzy punkty Zagłębie Sosnowiec.

Historyczny awans do Ekstraklasy przy tak konkurencyjnej czołówce może być trudny do wywalczenia, ale co jeśli się uda? Wtedy miasto musi się liczyć z dodatkowymi inwestycjami, niemałymi. Chodzi o kwotę 4-5 mln zł, jakie trzeba będzie wydać na podgrzewaną murawę, dodatkowy tysiąc miejsc na widowni oraz zadaszenie dla kolejnych 500 krzesełek.

Na szczęście nie ma konieczności instalacji masztów oświetleniowych, ponieważ te – zgodnie z wymogami dla I Ligi – zostały już podłączone w 2015 roku.

Jeżeli miałaby być Ekstraklasa, to takie decyzje trzeba podejmować natychmiast – zapewnia Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic. – Owszem, można by zrobić referendum, ale ja uważam, że trzeba mieć twarde siedzenie i podjąć to wyzwanie. Żadna dyscyplina sportowa nie promuje tak Chojnic jak piłka nożna...

Chojnice© Adam Szyszka

Reklama