Białystok: Kasacja w sprawie budowy wstrzymana

źródło: PortalSamorzadowy.pl / PAP; autor: michał

Białystok: Kasacja w sprawie budowy wstrzymana Dziś Sąd Najwyższy miał rozpatrzyć kasację w sprawie odszkodowania, jakie miasto Białystok ma otrzymać od byłego wykonawcy. Gra idzie o 100 milionów, ale obie strony proszą o czas.

Reklama

Środa miała być pierwszym dniem rozpatrywania nadzwyczajnego odwołania od wyroku Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Sprawa nie ruszyła, ponieważ Sąd Najwyższy bezterminowo ją odroczył. Prosiły o to obie strony, argumentując niedostatkiem czasu na przygotowanie się do procesu.

Możecie nie pamiętać o co chodzi, ponieważ werdykt Sądu Apelacyjnego zapadł jeszcze we wrześniu 2015 roku, ponad rok temu. Sąd przyznał wówczas miastu 101 milionów złotych od byłego wykonawcy Stadionu Miejskiego.

Stadion Miejski w Białymstoku© Es12077

Zgodnie z przewidywaniami, wykonawca postanowił złożyć odwołanie, a z racji przejścia już dwóch szczebli w sądzie został tylko Sąd Najwyższy i kasacja. Co ciekawe, zarówno miasto, jak i konsorcjum spółek Eiffage Budownictwo Mitex i Eiffage Construction prosiły o zawieszenie rozpoznania sprawy o trzy miesiące, tymczasem SN odłożył je bezterminowo.

Sprawa Stadionu Miejskiego trwa w sądach od chwili, gdy miasto zerwało umowę z wykonawcą w 2011 roku z powodu niedotrzymania warunków umowy. Samorząd domagał się 137 mln zł, natomiast Eiffage Budownictwo Mitex i Eiffage Construction złożyło pozew wzajemny, nie uznając zerwania umowy i żądając ponad 30 mln zł.

Reklama