Atlanta: Piłkarze otworzą nowy „kwiat” NFL

źródło: własne | MK

Atlanta: Piłkarze otworzą nowy „kwiat” NFL To już drugi wart ponad miliard dolarów stadion, który wcale nie zostanie otwarty meczem futbolu amerykańskiego. Mercedes-Benz Stadium zainauguruje mecz „soccera” 30 lipca tego roku.

Reklama

Po nowym stadionie Minnesota Vikings, teraz również wielka arena Atlanta Falcons nie zostanie otwarta meczem nominalnego gospodarza. Zamiast Falcons jako pierwsi swój mecz na Mercedes-Benz Stadium rozegrają piłkarze Atlanta United. 30 lipca zaplanowano pojedynek ligowy MLS, a rywala i dokładną godzinę poznamy po ustaleniu kalendarza ligowego w przyszłym tygodniu.

Mercedes-Benz Stadium

W sierpniu United zagrają dwa kolejne mecze na stadionie, a na swoje przedsezonowe sparingi zadomowią się też Falcons. Oba kluby mają tego samego właściciela, a zasadnicza różnica w użytkowaniu stadionu – poza innymi liniami boiska – to korzystanie przez kibiców piłkarskich jedynie z dolnych trybun.

Mercedes-Benz Stadium

Od września na MBS Falcons będą grać swój pierwszy sezon w NFL, a dodatkowymi meczami futbolu amerykańskiego będą wielkie klasyki między zespołami uniwersyteckimi Alabama vs. Florida State (2 września), a także Tennessee vs. Georgia Tech (4 września). Wcześniej, przed końcem sierpnia, mają się odbyć dwa duże koncerty. Czyli 11 wielkich wydarzeń na arenie w zaledwie kilka tygodni – naprawdę imponujące!

Mercedes-Benz Stadium

Mercedes-Benz Stadium jest w budowie od maja 2014 roku. Warta ok. 1,6 mld $ (6,67 mld zł) inwestycja miała być ukończona jeszcze w zeszłym roku, ale po zmianach w projekcie termin przesunięto na połowę 2017. Będzie to pierwszy na świecie stadion piłkarski z dachem składanym jak przysłona aparatu fotograficznego.

Reklama