Wyszków: W 2017 ponad 5 milionów na stadion

źródło: NowyWyszkowiak.pl / własne | MK; autor: michał

Wyszków: W 2017 ponad 5 milionów na stadion Nie udało się rozpocząć inwestycji w tym roku, dlatego nowy stadion w Wyszkowie zacznie powstawać dopiero w 2017. Budżet przewiduje 5,5 mln zł na prace.

Reklama

W 2016 roku Wyszków miał dostać nowy stadion pikarsko-futbolowy. To tylko boczne boisko głównego obiektu, ale za to z widownią dla ponad 500 osób i częścią układu drogowego dla głównego stadionu. Był przetarg, ale jedyna zgłoszona oferta opiewała na aż 6 mln zł. Z tego też powodu postępowanie unieważniono.

Wyszków w tegorocznym budżecie miał zapisane 2,5 mln zł na rozpoczęcie inwestycji, ale większość pieniędzy przeniesiono na inne cele po unieważnionym przetargu. Za to w budżecie na 2017 jest już zapisanych 5,5 mln zł na przebudowę.

W pierwszym etapie przebudowy ma powstać właśnie boisko boczne z 5-rzędami widowni, nadające się do całorocznego wykorzystania przez piłkarzy i zawodników futbolu amerykańskiego.

Temat nowego stadionu dla Wyszkowa jest wałkowany od początku tej dekady i do dziś nie doczekał się rozstrzygnięcia. Należy liczyć, że w 2017 wreszcie uda się przełamać impas!

Wyszków

Reklama