Anglia: Grimsby trzy tygodnie od decyzji

źródło: własne | MK; autor: michał

Anglia: Grimsby trzy tygodnie od decyzji Już 18 stycznia dowiemy się, czy nowy stadion dla Brimsby Town FC powstanie w proponowanym miejscu. Są nowe wizualizacje, ale… trudno traktować je zupełnie poważnie.

Reklama

Czwartoligowcy z Grimsby Town usiłują zbudować nowy stadion od kilku lat. We wrześniu tego roku poinformowali o wyborze partnera do realizacji przedsięwzięcia, które ma również uwzględniać lodowisko czy sklepy. Partnerem jest Extreme Leisure, firma specjalizująca się w rozrywkach ekstremalnych, ale bez doświadczenia w stadionach.

Grimsby Town FC

Trzy miesiące później znamy już wizualizacje proponowanego stadionu i reszty kompleksu, które według analiz powinny stanąć wzdłuż Peaks Parkway. To reprezentacyjna południowa trasa wylotowa z Grimsby, gdzie 14-tysięcznik stanąłby przy kompleksie 7 boisk treningowych.

Grimsby Town FC

I wszystko to piękne, ale pomimo już dwóch lat zabiegów plan jest wciąż w powijakach. Dopiero 18 stycznia 2017 rada North East Lincolnshire podejmie decyzję, czy zgodzić się na planowanie stadionu we wskazanym miejscu. Dopiero po ewentualnej akceptacji Extreme Leisure rozrysuje szczegółowy plan przestrzenny, a dopiero później zacznie projektować cały zespół budynków.

Grimsby Town FC

Dlatego, choć wizualizacje na pewno są ciekawe, lepiej nie przykładać do nich zbyt dużej wagi. Zresztą, wygląd stadionu jasno wskazuje, że ostatecznie będzie wyglądać zupełnie inaczej. Konstrukcja dachu jest zupełnie nieracjonalna, za to wygląda efektownie. Czy to wystarczy, by przekonać radnych?

Jeśli tak, to od stycznia wreszcie ruszą prawdziwe prace projektowe nad stadionem, który ostatecznie powinien pochłonąć ok. 55 mln funtów (ok. 285 mln zł).

Reklama