Nowy projekt: Frosinone wróci do Serie A z takim stadionem?

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Frosinone wróci do Serie A z takim stadionem? Kolejny nowoczesny stadion we Włoszech już powstaje. Do tego w ekspresowym tempie, ponieważ większość jego konstrukcji będzie tymczasowa.

Reklama

Frosinone Calcio spadło z Serie A tej wiosny, ale już wcześniej zaczęło pracować nad nowym stadionem, by zagościć w najwyższej lidze z powrotem. Klub postanowił przenieść się z dotychczasowego Stadio Comunale Matusa na drugi obiekt w mieście i podpisał umowę na 90-letnie użytkowanie Stadio Benito Stirpe.

Stadio Frosinone

Tam Frosinone zastało jedną trybunę z częściowym zadaszeniem, ale za to dużo wolnego miejsca po pozostałych stronach boiska. Teraz główna trybuna przechodzi gruntowną przebudowę, by otrzymać pełne zadaszenie, komplet siedzisk i odmienione zaplecze, uwzględniające loże biznesowe.

Stadio Frosinone

Za bramkami i na wschodzie powstają z kolei tymczasowe trybuny, które również otrzymają zadaszenie. Pojemność miała pierwotnie wynosić ok. 12 tys. miejsc, ale ostatecznie Frosinone doczeka się ok. 16,5 tys. krzesełek w jaskrawych kolorach.

Stadio Frosinone

Jeśli Frosinone awansuje z powrotem do Serie A (aktualnie 3. miejsce), to już z nowym stadionem. Nie tylko dlatego, że większość trybun już stoi, po prostu montaż reszty będzie bardzo szybki i powinien nastąpić do końca lutego 2017.

Stadio Frosinone

Reklama