Florencja: Budowa dla Fiorentiny ruszy w 2019 roku

źródło: FirenzeToday.it / CorriereDelloSport.it

Florencja: Budowa dla Fiorentiny ruszy w 2019 roku Projekt poznamy już za dwa tygodnie, ale na budowę trzeba poczekać. Wpierw przeniesiony zostanie wielki rynek Mercafir, w miejscu którego powstanie stadion.

Reklama

O nowym stadionie dla Fiorentiny słyszymy od jakiejś dekady i do dziś nic nie udało się zrobić. Mijający tydzień przyniósł jednak istotną zmianę. Urząd miasta uzgodnił z kupcami targu Mercafir (dzielnica Novoli na zachodzie miasta), gdzie powstanie nowe targowisko. Jego budowa ruszy w Castello i zakończy się w 2019 roku.

Tym samym właśnie w 2019 w miejscu dzisiejszego Mercafir będzie można rozebrać stare hale i wiaty, zwalniając miejsce dla nowego stadionu. Mercafir to zdecydowanie najczęściej analizowana lokalizacja dla proponowanej areny w minionych latach. Od 2019 tam właśnie będzie rosła konstrukcja.

Na razie o samym stadionie wiemy tyle, że ma pomieścić ok. 40 tys. widzów, a budowa – wraz z otaczającą infrastrukturą – ma pochłonąć ok. 320 mln €. Fiorentina jest zobowiązana przedstawić szczegółową koncepcję proponowanego stadionu do końca tego roku. Według nieoficjalnych informacji do prezentacji ma dojść w sobotę, 10 grudnia.

Stadio Fiorentina / Marcafir

Reklama