Częstochowa: Raków ma się czego bać przed awansem

źródło: Rakow.com.pl / Gol24.pl

Częstochowa: Raków ma się czego bać przed awansem Po 18 kolejkach są na pierwszym miejscu, ale ich stadion nijak nie spełnia wymogów niezbędnych do awansu. Nic dziwnego, że kibice Rakowa upomnieli się o modernizację.

Reklama

W sobotę Raków Częstochowa co prawda tylko zremisował 0:0 z Olimpią Elbląg, ale to wystarczyło do utrzymania prowadzenia w tabeli II Ligi. Tyle że perspektywa awansu wywołuje poważne obawy zamiast radości. Co jeśli Raków awansuje na boisku, ale stadion nie spełni wymogów?

Taka perspektywa wydaje się realna po ujawnieniu w zeszłym tygodniu projektu budżetu Częstochowy. Nie ma w nim ani złotówki na modernizację stadionu, podczas gdy ta jest niezbędna w przypadku awansu. Wśród wymogów można znaleźć choćby sztuczne oświetlenie i zadaszenie jednej z trybun, a to inwestycja rzędu paru, potencjalnie kilku milionów.

Nic dziwnego, że zniecierpliwieni kibice przy okazji sobotniego meczu przypomnieli o sobie urzędnikom z magistratu. Transparenty widoczne poniżej mają przypominać, że fani będą patrzeć na ręce radnym, gdy ci w grudniu będą głosowali nad budżetem.

Według informacji serwisu Gol24.pl stadion ma być obiektem gry politycznej w radzie miasta. Lewica miałaby przesunąć na modernizację ok. 4 mln zł z zadaszenia lodowiska miejskiego, ale w zamian za poparcie pozostałych stronnictw dla kilku innych punktów.

Raków Częstochowa© Rakow.com.pl

Raków Częstochowa© Rakow.com.pl

Reklama