Nowy stadion: Tak, przejeżdżają przez niego pociągi

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowy stadion: Tak, przejeżdżają przez niego pociągi Na facebooku czy youtubie – pewnie widzieliście filmik z tym stadionem w roli głównej. A raczej w roli tła dla pociągu, który wjeżdża pomiędzy boisko a trybunę.

Reklama

Najnowsza pozycja w bazie Stadiony.net to w pewnym sensie gwiazda. Gminny stadion na południu słowackiego Čiernego Balogu zasłynął na całym świecie w 2015 roku, gdy krótki klip z wjeżdżającym pomiędzy trybunę a boisko pociągiem rozszedł się wirusowo. Czy w Polsce, Anglii, Brazylii czy Indonezji – ujęcia z poniższego filmu zrobiły sporą karierę w każdym z tych miejsc.

Rzeczywiście, boisko od jedynej trybuny oddzielają wąskie tory ponad stuletniej kolei wąskotorowej, Čiernohronskiej Železnicy. W głównym sezonie (od maja do września, zwłaszcza w wakacje) codziennie przez stadion przejeżdżają co najmniej dwa pociągi wypełnione turystami poznającymi malownicze okolice Tatr Niskich.

Stadion v Ciernom Balogu

Warto wspomnieć, że piękno krajobrazu można również podziwiać z samej trybuny. Stroma stalowa konstrukcja wspiera się na wzgórzu i z najwyższego rzędu bardzo dobrze widać okolicę. Nie gorzej zawodników na murawie, gdzie występują przede wszystkim gracze amatorskiego Tatrana. Od dziś możecie znaleźć świeże ujęcia z tego właśnie obiektu u nas!

Stadion v Ciernom Balogu© vlareha

Reklama