Madryt: Philips oświetli stadion Atletico

źródło: Marca.com

Madryt: Philips oświetli stadion Atletico Choć jeszcze nie ma dachu, już wiemy, kto zainstaluje na tym dachu lampy. Holenderski Philips dostarczy oświetlenie meczowe dla Estadio la Peineta.

Reklama

Negocjowana od ponad pół roku umowa między Atletico a firmą Philips jest już faktem. Holenderski potentat dostarczy całość instalacji oświetlającej nowy stadion „Atleti” na wschodzie Madrytu. Partnerstwo nabrało podwójnego znaczenia w kontekście wczorajszego meczu Ligi Mistrzów, w którym Atletico mierzyło się z PSV Eindhoven, silnie związanym z Philipsem.

Estadio la Peineta© Atletico Madrid / Cruz y Ortiz

Estadio la Peineta będzie korzystać z tradycyjnego już oświetlenia LED, które daje duże możliwości optymalizowania kosztów. Nie potrzebuje też długiego czasu do nagrzewania się, co ma szczególne znaczenie w przypadku oświetlenia boiska. Dzięki temu można dynamicznie zwiększać lub zmniejszać natężenie lamp, np. na wyjście zawodników.

Aktualnie na placu budowy w Madrycie trwają przede wszystkim prace nad „koroną”, czyli wijącym się nad trybunami pierścieniem ściskanym trybun. Dziś na swoim docelowym miejscu jest już większość pierścienia (zdjęcie lotnicze ma już 2 tygodnie, dlatego widoczna jest mniejsza część). I choć miał byś oddany w tym roku, nowy stadion Atletico będzie gotowy dopiero w połowie 2017. Wtedy też będzie można w pełni podziwiać nie tylko imponujące zadaszenie, ale też iluminację Philipsa.

Estadio la Peineta© NuevoEstadioAtleti.blogspot.com.es

Estadio la Peineta© Atletico Madrid

Reklama