Rotterdam: Wszyscy kibice Feyenoordu za siatką

źródło: Feyenoord.com

Rotterdam: Wszyscy kibice Feyenoordu za siatką Wyjątkowo drakońskie środki bezpieczeństwa powziął holenderski Feyenoord. We wszystkich meczach europejskich pojemność spadnie o połowę (!), a wszyscy kibice zostaną ogrodzeni siatką od boiska!

Reklama

Po wielokrotnych karach Feyenoord Rotterdam wprowadził jedne z najbardziej surowych kar dla własnych kibiców, o jakich słyszeliśmy. Począwszy od 15 września (mecz przeciwko
Manchesterowi United w fazie grupowej LE) fani na De Kuip będą oglądali zmagania zawodników zza siatki podwieszonej do dachu. Tym razem nie chodzi tylko o sektory dopingujące, ale o wszystkie sektory stadionu. Siatka ma być nie niższa niż 10 metrów.

De Kuip© Remi de Milde

Dodatkowo, a może nawet przede wszystkim, pojemność De Kuip zostanie obniżona o połowę, do poziomu 26 tysięcy miejsc. Wyłączone z użytkowania zostaną wszystkie najniższe sektory, jedynie osoby niepełnosprawne będą mogły zająć w nich miejsca. Każdy europejski mecz będzie również obsługiwany przez zwiększoną liczbę stewardów, by uniknąć kolejnych incydentów.

Wszystko to wskutek kary UEFA, która zawiesiła nad Feyenoordem karę jednego meczu bez widowni i grzywnę 50 tys. €. Od czerwca 2016 kara będzie zawieszona przez 3 lata. Poprzedniego okresu zawieszenia za podobną karę z 2015 roku kibice Feyenoordu nie wytrzymali. Holenderski klub należy do czołówki pod względem otrzymanych od UEFA kar za zachowanie kibiców.

Reklama