Łódź: Siatka szpeci, reszta może cieszyć

źródło: własne | MK

Łódź: Siatka szpeci, reszta może cieszyć Na budowie stadionu Widzewa zmiany widać z dnia na dzień. Krzesełka rozłożone już prawie w komplecie, a we wrześniu pojawi się murawa. Tylko ta siatka na elewacji…

Reklama

Wczoraj na Stadionie Widzewa odbyła się konferencja prasowa na temat postępów w budowie. Według wszystkich zapowiedzi oraz obserwacji prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Wkrótce zacznie się sprzątanie gotowego już trzeciego piętra trybuny głównej, a kolejne będą oddawane niższe kondygnacje.

Wokół trybun czerwienią się krzesełka, rozłożone już prawie w komplecie. Jeszcze nie wszystkie są zamontowane, a mimo to efekt wizualny może się podobać. Będzie jeszcze okazalej, kiedy pojawi się boisko. Na razie kończą się prace nad drenażem, po nich przez ok. 2 tygodnie będzie układana instalacja podgrzewania boiska, a w połowie września zaczną przyjeżdżać rolki z trawą. Po ułożeniu będzie pielęgnowana aż do chwili rozegrania pierwszego meczu.

Stadion Widzewa© Jarosław Fryś, WidzewLodz.pl

Ten mecz ma się odbyć dopiero w 2017 roku, jak wynika z kalendarza ligowego. Rywalem w 19. kolejce III Ligi będzie Motor Lubawa. Nie oznacza to oczywiście, że do wiosny nic na stadionie się nie odbędzie. Termin oddania przewidziany na listopad stwarza okazję, by zaprosić kibiców wcześniej. Czy miasto i Widzew coś już planują? Jest rozważany koncert na inaugurację i to niestety jedyny konkret na ten temat.

Na razie znacznie więcej emocji budzi estetyka stadionu. O ile trybuna główna wywołała w większości pozytywne komentarze, o tyle zapowiadana długo siatka na południowej elewacji – wręcz przeciwnie. Temat podjęły kibicowskie serwisy Widzewa i lokalne media, zmuszając dyrektor ds. inwestycji Małgorzatę Beltę do reakcji.

Te próby, które były wcześniej, były po to, żebyśmy wiedzieli jak ją zamontować, co poprawić, jak poprawić wygląd betonu i jak to wszystko będzie razem działało. To, co teraz państwo widzicie, to jest jeszcze niedokończone. Proszę nam dać czas na efekt końcowy, a na pewno będziemy wszyscy zadowoleni – zapewniła.

Według naszych informacji jest jednak inaczej. Siatka ma swój docelowy wygląd i tylko w marginalnym stopniu poprawia estetykę konstrukcji. Beton pod nią ma być jeszcze czyszczony, ale sama siatka nie będzie zmieniana. Poniżej porównanie wizualizacji i aktualnego efektu:

Stadion WidzewaWiz: UM Łódź / Fot: Eyk88

Reklama