Nowe stadiony: Dla półfinalistów – Portugalia

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowe stadiony: Dla półfinalistów – Portugalia Nie Polacy, a Portugalczycy grają w półfinale, dlatego to z Portugalii dodaliśmy najnowsze stadiony do bazy. Wkrótce kolejne, dla rywali z Walii.

Reklama

Kontynuujemy dodawanie stadionów dla każdego z krajów, który przechodzi do kolejnej fazy Euro 2016. Nocą doszły dwa małe, ale pięknie położone stadiony na południowym wybrzeżu Portugalii. Oto one!

Portugal

 

Portugal Estádio Municipal, Albufeira

Powstały w 1925 roku stadion na północy miasta Albufeira funkcjonuje jeszcze w starym modelu, tzn. został stworzony jako prywatna własność klubu i pozostaje w jego zarządzie do dziś, podczas gdy część zespołów oddała obiekty samorządom, by umożliwić inwestycje publiczne w budynki.

Portugal© Stephan Hoogerwaard

Aktualnie stadion oferuje jedną trybunę, po zachodniej stronie. Jej dolna część jest oparta o nasyp ziemny, podczas gdy górna oferuje zaplecze z szatniami, a także infrastrukturą biurową na aż trzech piętrach.

 

Portugal Estádio Municipal, Lagos

Choć wielofunkcyjny stadion w Lagos na południu Portugalii powstał w 1989 roku, w piłkę nożną w tym miasteczku grano już w 1882! Miejscowy klub Esperança powstał w 1912 i rozgrywa swoje mecze właśnie na tym stadionie.

Portugal© Stephan Hoogerwaard

Do dyspozycji jest jedna trybuna z zapleczem sportowym, w tym lekkoatletycznym, a także jedna pozbawiona dodatkowej infrastruktury. Ta główna, na zachodzie, jest wyposażona w miejsca siedzące, podczas gdy wschodnia oferuje jedynie miejsce do stania. Stadion posiada również 8-torową bieżnię, dzięki czemu można tu organizować istotne zawody.

Reklama