Katowice: Koniec GieKSy przy Bukowej!

źródło: własne | MK

Katowice: Koniec GieKSy przy Bukowej! Po 52 latach pisania historii na obecnym stadionie klub i kibice poznali nową lokalizację dla stadionu. Miasto chce przenieść GKS Katowice na południe.

Reklama

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Marcin Krupa poinformował, że po latach planowania nowego stadionu przy Bukowej plany się zmieniają.

Po wielu dyskusjach podjęliśmy decyzję, że trzeba zmienić lokalizację nowego stadionu. Wyznaczyliśmy teren u zbiegu ul. Dobrego Urobku i Bocheńskiego. Pozwoli to zrewitalizować kolejny obszar miasta. Jeśli tylko badania geologiczne potwierdzą możliwość zrealizowania tam inwestycji, to ruszymy z pracami projektowymi. Nowa lokalizacja została przedyskutowana w gronie specjalistów i ma także aprobatę środowiska kibiców – powiedział Krupa.

Stadion GieKSy

Nowy teren ma i wady, i zalety. Bliskość autostrady A4 z pewnością ucieszy osoby dojeżdżające samochodami spoza Katowic. Nie istnieje za to transport publiczny do tego miejsca, więc poza samym stadionem miasto będzie musiało wiele zainwestować w infrastrukturę otaczającą go.

Dziś są tu zlokalizowane ogródki działkowe, ale tereny przy zjeździe z autostrady to jeden z kluczowych kierunków, w jakim mogą rozwijać się Katowice. A że powstaną tu nowe ulice, jedna z nich ma się nazywać Bukowa, by stadion „nie zmienił adresu”.

Na razie nie ma żadnych informacji dotyczących przyszłości istniejącego stadionu przy Bukowej. W ostatnich latach przeprowadzono na nim szereg inwestycji, nawet w tym roku miasto przeznacza ponad 300 tys. zł na nowe przyłącze do sieci energetycznej, kolejne środki to 2 mln zł m.in. na wykup ziemi pod boiskiem na Bukowej.

Reklama