Holandia: Prace nad nowym stadionem w Helmond

źródło: ED.nl

Holandia: Prace nad nowym stadionem w Helmond Nie budowa, nawet nie projekt budowlany. Ale trwają prace nad budżetem dla nowego stadionu w Helmond, dla holenderskiego drugoligowca.

Reklama

Znana na całym świecie firma Stadium Consultancy opracowuje właśnie szkielet finansowy dla nowego stadionu w Helmond. Miałby on powstać kilkadziesiąt metrów na północ od starzejącego się Lavans Stadion. Dokładne dane powinny być dostępne na przełomie września i października.

Przy nowym stadionie przewidziano halę i 8 pełnowymiarowych boisk. Te ostatnie na Holendrach nie zrobią jednak pewnie dużego wrażenia, skoro już aktualny zespół ma 10 placów gry! Część miejsca zabierze planowana hala sportowa, którą powinna sfinansować jedna z miejscowych szkół.

Helmond Stadion

Nie ma jeszcze pewności, jaka będzie pojemność nowego stadionu. Infrastruktura ma być bowiem zaplanowana do równoczesnego użytkowania przez kilka klubów. Jedynym w pełni profesjonalnym będzie Helmond Sport, ale trzy amatorskie również otrzymają prawo do korzystania z obiektu.

Zresztą, wielość gospodarzy ma być dla samorządu szansą na pozyskanie dofinansowania. Gdyby był to obiekt tylko dla jednego klubu, mogłoby to być uznane za niedozwoloną pomoc publiczną.

Reklama