Liverpool: Wokół Anfield wszystko się zmienia

źródło: własne | MK

Liverpool: Wokół Anfield wszystko się zmienia Wielki sklep klubowy wart prawie 30 mln zł, nowy układ skweru przed główną trybuną i wielki baner na cześć aktualnej drużyny. Do tego nowe zdjęcia z budowy – to wszystko mamy dla Was z Liverpoolu!

Reklama

Wewnątrz nowej zachodniej trybuny Anfield trwają prace budowlane i instalacyjne, wkrótce będzie można wykańczać pomieszczenia – to najbardziej szczegółowe informacje, jakie aktualnie mamy. Nieoficjalnie wiadomo bowiem, że Liverpool FC walczy z czasem i nie zdąży zakończyć wszystkich prac przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Gotowa musi być część biznesowa, ponieważ karnety na nią sprzedają się bardzo dobrze. W pakiecie Anfield Dugout „poszło” już 90% z ok. 2 tys. miejsc, a ostatnie miejsca klub planuje sprzedać jeszcze przed końcem czerwca. Premier League poszła liverpoolczykom na rękę i pierwszy mecz pozwoliła rozegrać na wyjeździe.

Anfield

Niestety to okazało się niewystarczające, dlatego „The Reds” zwrócili się do Burnley, by mecz z 20 sierpnia też rozegrać na wyjeździe. Jeśli zmianę lokalizacji uda się zatwierdzić, to pierwszy mecz na rozbudowanym Anfield odbędzie się dopiero w weekend 10-11 września, przeciwko mistrzom Anglii z Leicester. Czy z Burnley, czy z Leicester, będzie to największe pod względem widowni spotkanie na Anfield od 1977 roku, gdy mecz z West Ham United oglądało 55 675 widzów.

Nowy sklep klubowy bliżej

Jak pisaliśmy miesiąc temu, w pierwszych miesiącach funkcjonowania rozbudowanej głównej trybuny na Anfield nie będzie nowego sklepu klubowego. Zastąpi go miasteczko kontenerowe z doraźnymi punktami usługowymi. Za to w czerwcu poznaliśmy dokładny plan długo wyczekiwanego docelowego sklepu. Wielki megastore stanie przy The Kop, na południu stadionu. Zaprojektowany przez KKA Architects obiekt ma pochłonąć ok. 5 mln funtów (29 mln zł) i powinien być gotowy w 2017 roku. Poniżej można zobaczyć jego najnowsze wizualizacje.

Anfield

Anfield

Anfield

Plac przed trybuną skomercjalizowany

Śladem wielu innych dużych klubów, Liverpool w ostatnich dniach złożył wniosek o pozwolenie na nowy plac przed zachodnią trybuną. Tu, między niskimi drzewkami i klombami znajdzie się miejsce dla istotnych z kibicowskiego punktu widzenia obiektów. Betonowe kloce, pełniące rolę ławek, zostaną ulokowane przed trybuną i każdy z nich będzie upamiętniał inną legendę Liverpoolu, jak Steven Gerrard czy Bill Shankly.

Nie ma jednak wątpliwości, że w nowym projekcie chodzi o pieniądze. Nazwany „Ludzie, którzy zbudowali Anfield”, plan umożliwi każdemu kibicowi wykupienie cegły ze swoimi danymi. Najmniejsze to koszt 99 funtów (565 zł), a największe aż 499 (2,8 tys. zł). Biorąc pod uwagę miejsce na kilka tysięcy cegiełek, plan ma pomóc zbilansować koszty rozbudowy stadionu.

Anfield

Anfield

Będzie baner dla ekipy Kloppa?

Klub złożył również wniosek o pozwolenie na montaż wielkiego bajeru na nowej elewacji Anfield. Ten miałby honorować aktualną drużynę i promować poczucie wspólnoty wśród kibiców LFC w kraju i za granicą. Aktualny stan otoczenia zachodniej strony możecie oglądać na zdjęciach z budowy, publikowanych dzięki uprzejmości This Is Anfield!

Anfield

Reklama