Glasgow: Sektor stojący Celtiku zaczął rosnąć

źródło: własne | MK; autor: michał

Glasgow: Sektor stojący Celtiku zaczął rosnąć Pierwsze barierki z wbudowanymi krzesełkami pojawiły się na Celtic Park. W nadchodzących miesiącach powstanie sektor stojąco-siedzący dla 3 tysięcy kibiców.

Reklama

Firma Ferco Seating dostarczyła już pierwsze sztuki tzw. „rail seats”, czyli krzesełek wbudowanych w barierki, na Celtic Park. To początek dostaw aż 3 tys. sztuk, z których w nowym sezonie zaczną korzystać najgłośniejsi kibice Celtiku. Czas jest do 13 sierpnia, gdy odbędzie się pierwszy mecz Premiership, małe derby przeciwko Partick Thistle.

Montaż systemu umożliwiającego szybką zmianę krzesełek w miejsca stojące to ukoronowanie kilku lat starań Celtiku, który jako pierwszy w Szkocji zgłosił gotowość do instalacji pilotażowego sektora stojącego. Zgłoszenie nastąpiło po ponownym dopuszczeniu miejsc stojących pod koniec 2011 roku.

Instalacja sektora stojącego w Glasgow ma niemałe znaczenie dla angielskich klubów. Kibice zrzeszeni w największej organizacji na Wyspach, FSF, od 5 lat prowadzą kampanię na rzecz wprowadzenia właśnie systemu „rail seating” we wszystkich ligach, w tym Premier League. Powodzenie w Szkocji będzie dla nich cennym argumentem.

Co ciekawe, dokładnie ten same model krzesełek i barierek rozważano do instalacji w Polsce, na Arenie Zabrze. Ostatecznie wybór padł na inne siedziska, ponieważ miejsca stojące były wówczas nielegalne w Polsce. Po zmianie przepisów takie sektory mogą teoretycznie powstać już wkrótce, jak to się stało w węgierskim Debreczynie.

Celtic ParkFot: Ferco Seating

Reklama