Środa Wielkopolska: Wkrótce nowy stadion piłkarski dla Polonii?

źródło: własne | MK; autor: michał

Środa Wielkopolska: Wkrótce nowy stadion piłkarski dla Polonii? Nie tak okazały jak w koncepcji sprzed 6 lat, ale tym razem realny. Nowy stadion piłkarskiej Polonii Środa Wielkopolska już ma pozwolenie na budowę.

Reklama

Dzięki uprzejmości pracowni architektonicznej Archiformacja możemy dziś pokazać Wam przyszły stadion piłkarski w Środzie Wielkopolskiej. Nie będzie tak okazały jak ten proponowany w 2010 roku, za to bardziej dopasowany do potrzeb i możliwości. Co ciekawe, w obu przypadkach za projekt odpowiada ta sama osoba – architekt Marta Wachowiak.

Stadion Średzki© Archiformacja

W obrębie kompleksu Stadion Średzki istnieje już stadion wielofunkcyjny, z bieżnią i widownią dla 1668 widzów. Ten nowy nie zastąpi go, lecz powstanie obok, zapewniając lepsze zaplecze dla funkcji piłkarskiej. Dodatkowe boisko to też dobra wiadomość w kontekście zaplecza treningowego, choć już dziś jest ono bardzo dobre – poza główną murawą są dwa pełnowymiarowe boiska treningowe.

Inwestycja jest podzielona na dwa etapy: najpierw trybuna główna, a później boisko ze stalową trybunką dla przyjezdnych. Ta ostatnia już dziś stoi na terenie kompleksu i zostanie przeniesiona. Podział na dwa etapy ma pomóc w pozyskaniu dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Już z pozwoleniem na budowę, nowa główna trybuna pomieści 1140 widzów pod dachem, w tym 80 w wydzielonej strefie VIP.  Wszyscy będą mieli optymalną widoczność na boisko dzięki podniesieniu pierwszego rzędu o 1,3 metra ponad poziom pola gry.

Nowy stadion dla Polonii Środa Wielkopolska ma powstać za ok. 8,5 mln zł, choć ten budżet wciąż może ulec zmianie.

Stadion Średzki© Archiformacja

Stadion Średzki© Archiformacja

Stadion Średzki© Archiformacja

Reklama