Sosnowiec: Mieszkańcy chcą stadionu na Środuli

źródło: własne | MK

Sosnowiec: Mieszkańcy chcą stadionu na Środuli Choć frekwencja była bardzo niska, to poparcie wśród głosujących ogromne. Sosnowiczanie opowiedzieli się za budową nowego stadionu i zespołu aren przy Górce Środulskiej.

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami dziś urząd miasta w Sosnowcu ogłosił wyniki konsultacji społecznych w sprawie nowego stadionu. Większość mieszkańców najwyraźniej nie ma nic przeciwko największej sportowej inwestycji w historii miasta, ponieważ frekwencja podczas konsultacji wyniosła zaledwie 3%.

Zagłębiowski Park Sportowy

Wśród tych, którzy głosowali (wpłynęło 5580 głosów), przytłaczająca większość opowiedziała się za budową Zagłębiowskiego Parku Sportowego. „Tak” w ankietach zakreślono 4386 razy (83%), a „nie” zaledwie 904 (17%).

- Frekwencja na pewno nie jest taka jakbyśmy sobie tego życzyli. Będziemy chcieli ten trend w przyszłości zmienić, czas pokaże czy nam się to uda – powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Zagłębiowski Park Sportowy

Teraz kolejnym krokiem będzie zamówienie projektu w pracowni JSK Architekci, która wygrała konkurs na koncepcję Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Po opracowaniu dokumentacji budowa może ruszyć jeszcze w 2017 roku. Stadion piłkarski dla 12 tys. widzów będzie pierwszym z trzech elementów, później dołączą hala widowiskowa i lodowisko.

Na razie koszt całości jest szacowany na 150 mln zł, jednak realny kosztorys poznamy najpewniej w przyszłym roku.

Zagłębiowski Park Sportowy

Reklama