Rosja 2018: Wielki postęp w Rostowie, budowa rośnie szybko

źródło: Donland.ru; autor: michał

Rosja 2018: Wielki postęp w Rostowie, budowa rośnie szybko Ta budowa tak naprawdę ruszyła trochę ponad rok temu, a dziś roboty murarskie są zrealizowane w 90%! Przeskok na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy jest ogromny.

Reklama

Jak poinformował w tym tygodniu minister budownictwa regionu rostowskiego Nikołaj Biezugłow, postępy na budowie Rostov Areny są bardzo dobre. Choć projekt ruszył jako jeden z ostatnich mundialowych, na przełomie 2014 i 2015 roku, dziś widać już doskonale kształt wszystkich trybun.

Główna konstrukcja zewnętrzna jest zaawansowana na 69%, klatki schodowe i ciągi pieszych na 71%, a prace murarskie już na 90%. W pierwszej fazie są przyszłe kasy biletowe (17%), ale ogólne zaawansowanie inwestycji daje pewność, że termin oddania (25.12.2017) jest realny.

Rostov Arena© AirGorod.Ru

Przypomnijmy, że Rostov Arena wymagała zmiany projektu na dużo prostszy po latach modyfikacji i opóźnień. Tego wyjściowego już nie dałoby się zrealizować, trwałoby to za długo i kosztowałoby zdecydowanie więcej niż region ma do wydania.

Mimo cięć i maksymalnego uproszczenia projektu, inwestycja i tak będzie jedną z najdroższych przygotowywanych przed Mistrzostwami Świata 2018. Cena to ok. 20 mld rubli (1,2 mld zł).

Rostov Arena

Reklama