Luton: Wkrótce konsultacje w sprawie „stadionu z czapeczką”

źródło: własne | MK; autor: michał

Luton: Wkrótce konsultacje w sprawie „stadionu z czapeczką” Angielscy kibice często narzekają, że tamtejsze stadiony są zbyt podobne do siebie. Bardzo słusznie, ale w Luton tego problemu nie będzie. Zobaczcie stadion, nad którym zawiśnie „czapka”.

Reklama

Na początku maja wystartują konsultacje społeczne w sprawie nowego stadionu Luton Town FC. Klub nazywany The Hatters („Czapkownikami”) już teraz pokazał swoim kibicom nie tylko wizualizacje, ale też makietę planowanego stadionu dla 17,5 tys. widzów.

I pod względem estetycznym może to być jeden z najbardziej oryginalnych stadionów w Anglii. Trybuny będą bardzo elegancko pokryte złocistą (miedzianą?) elewacją, która razem z niebieskimi krzesełkami stworzy barwy klubowe Luton Town.

Luton Town Stadium

Warto dodać, że trybuny będą miały bardzo wyrazisty kształt, ale i tak zostaną przyćmione przez ogromną stalową ramę, która zawiśnie nad nimi. To konstrukcja pod oświetlenie, wyglądem nawiązująca do kapelusza/czapki z herbu LTFC.

Konsultacje społeczne dopiero przed nami, ale już teraz kibice gorąco komentują wizualizacje i większość komentarzy jest pozytywna. Jeśli proces przebiegnie sprawnie, Luton Town wystąpią o pozwolenie na budowę już tego lata. Budowa może się zakończyć w 2020.

Luton Town Stadium

Luton Town Stadium

Reklama