Londyn: To już ostatnie zielone światło dla Tottenhamu

źródło: własne | MK

Londyn: To już ostatnie zielone światło dla Tottenhamu Rząd potwierdził, że nie ma wątpliwości wobec budowy nowego stadionu. W związku z tym gmina Haringey wydała ostateczną już zgodę na inwestycję. Ta trwa w najlepsze niezależnie od decyzji…

Reklama

Gmina Haringey wydała już drugą pozytywną decyzję dla Tottenhamu. Pierwsza pojawiła się w grudniu 2015, później projekt budowy nowego stadionu trafił na biurko burmistrza Londynu Borisa Johnsona. Ten dał zielone światło w lutym, a teraz dokumentację sprawdzał brytyjski rząd.

To był ostatni etap i gdyby sekretarz stanu znalazł braki, trzeba by rozpoczynać drogę proceduralną od nowa, a to oznaczałoby wstrzymanie prac. Na szczęście rząd przepuścił projekt, dlatego gmina Haringey po raz drugi wydała (ostateczną już) decyzję o pozwoleniu na budowę.

Teraz Tottenham, który de facto buduje stadion już od lutego 2015, może spokojnie pracować nad kolejnymi elementami inwestycji. W specjalnym oświadczeniu klub napisał, że teraz można pracować nad sąsiadującymi budynkami oraz infrastrukturą publiczną i transportem wokół obiektu.

Tottenham Stadium

Tottenham Stadium

Tottenham Stadium

Tottenham Stadium

Reklama